عینک ایندکس قشم


عینک آفتابی ریبن Ray-Ban سالهاست که یکی از بزرگترین و معتبرترین  تولیدکننده های عینک آفتابی در جهان است، و خوب که در کشور عزیزمان ایران ، هم بسیار برند محبوبی است در این بین متأسفانه ، بسیاری از تولید کنندگان داخلی و خارجی  اقدام به ساخت عینک آفتابی Ray-Ban تقلبی کرده اند که اکثر آنها در اینترنت به فروش میرسد. تیم تولید محتوا عینک ایندکس ، در این مقاله قصد داریم به بررسی راههای تشخیص عینک ریبن اصل بپردازیم.

پیدا کردن نقص در عینک ریبن فیک

عینک ایندکس قشم


کلیه محصولات اصلی Ray-Ban با استفاده از بهترین فرایندهای تولید از مواد مرغوب ساخته می شوند.  نکته قابل توجه این است که بدنه پلاستیکی عینک آفتابی Ray-Ban از یک قطعه استات بریده شده و به صورت جلا شده  می باشد.
به همین دلیل ، شما نباید قادر به شناسایی هیچ گونه لکه ، نقاط خشن و یا به ویژه درزهایی روی عینک خود باشید. 
 درزها می توانند در هر عینک جعلی Ray-Bans  بسیار نمایان باشد و یکی از بهترین راههای تشخیص عینک ریبن اصل است.


در عینک ریبن اصل باید وزن عینک به اندازه کافی سنگین باشد

عینک ایندکس قشم

عینک  Ray-Ban  را در دستان خود بگیرید. چند بار آنها را بچرخانید. .

آنها باید کمی وزن داشته باشند و احساس جامد و قابل توجهی کنند.  اگر به نظر می رسد که عینک شما به اندازه کافی سنگین نیست به احتمال زیاد عینکی که در دستان شما است اصل نیست. عینک های ری بن اصل دارای لبه های فلزی در داخل “بازوها” هستند که بر روی گوش شما می نشینند و معمولا بیشتر وزن عینک در آن قسمت است و حتما شا باید قسمت فلزی را مشاهده کنید


لنزهای غیر شیشه ای را بررسی کنید

عینک ایندکس قشم

عینک خود را بردارید و از جلو به آنها نگاه کنید. با انگشت خود چند ضربه ملایم به لنزها بزنید  اگر آنها از ظاهر ، احساس و صدای “clinking” شیشه ای واقعی برخوردار هستند ، این نشانه خوبی است –بسیاری از عینکهای  Ray-Ban برای لنزهای خود از شیشه واقعی استفاده می کنند.

لنزهای غیر شیشه ای لزوماً به معنای جعلی بودن عینک نیستند ، مگر اینکه آنها ظاهراً ارزان قیمت یا بی کیفیت باشند. برخی از مدلهای Ray-Bans دارای لنزهای غیر شیشه ای هستند اما  همان لنزها هم از بالاترین کیفیت مواد ساخته شده اند.  برای اینکه کاملاً واضح باشند ، لنزهای شیشه ای نشانگر این هستند که احتمالاً عینک شما واقعی است ، اما لنزهای غیر شیشه ای لزوماً به معنای تقلبی بودن نیستند.

در عینک ریبن اصل به دنبال لولا فلزی با کیفیت بالا بگردید

عینک ایندکس قشم

.عینک ها را باز کنید و از پشت به آنها نگاه کنید. لولا در گوشه های عینک باید از جنس فلز با کیفیت خوب باشد. آنها باید به خوبی روی لبه های عینک  چسبانده شوند. اغلب عینک های ریبن اصل دارای یک لولا فلزی متمایز است که شامل هفت “دنده” فلزی به هم پیوسته است.  دیدن این لولا ،  نشانه خوبی است ، اما عدم وجود آن نباید باعث نگرانی شما شود ، زیرا در بعضی از مدل ها از لولا های دیگری استفاده میشود. (برای مثال مدل های عینک ریبن  ،  Aviators  و Clubmaster


به دنبال حکاکی هایی با کیفیت پایین در گوشه های عینک باشید

عینک ایندکس قشم

از جلو به عینک خود نگاه کنید .گوشه عینک همانند تصویر باید برجستگی های بیضی شکلی داشته باشد و باید به صورتی باشد که شما قادر به خراش دادن هر یک از مواد برجسته نباشید و البته  که به راحتی از بین نمی روند. اگر حکاکی ها به خوبی ساخته نشده باشند ، احتمالاً عینک ریبن اصل نیست.


وجو نماد “RB” در یکی از لنزها عینک ریبن اصل

عینک ایندکس قشم

در بیشتر مدل های عینک Ray-Ban دارای یک لوگو “RB” کوچک تقریباً غیرقابل تصور در مارک تجاری Ray-Ban در یکی از لنزها هستند. این لوگو کوچک و در نزدیکی لبه لنز همانند تصویر فوق قرار دارد ، اما ممکن است راحت تر ببینید اگر عینک شما عینک ریبن اصل نباشد ، ممکن است به هیچ وجه نتوانید این لوگو را ببینید یا ممکن است لک یا لکه دار به نظر برسد.


کیفیت پدهای بینی را بررسی کنید

عینک ایندکس قشم

پدهای بینی که محلی است که عینک روی بینی شما قرار میگیرد. این 2 پد باید از جنس لاستیک محکم و راحت ساخته شده باشند. آنها نباید  شکننده ، نرم و صاف  ویا  نازک باشند همچنین در برخی از مدل های عینک ریبن اصل  لوگوکوچک “RB” برجسته شده در مراکز فلزی پدهای بینی دیده میشوند.

درخشندگی و  آرم Ray-Ban را در کنار دسته عینک  بررسی کنید. 

عینک ایندکس قشم

عینک خود را برداشته و از کنار به  آن نگاه کنید. باید بر روی قسمت کنار دسته  یک آرم “Ray-Ban” لرزان وجود داشته باشد. به آن از  نزدیک نگاه کنید – باید کاملاً تمیز و حرفه ای حک شده  باشد و کم و بیش در کنار دسته  عینک باشد. اگر به نظر می رسد که آرم عینک ضعیف ساخته و یا با چسب یا پین آرم را به عینک گیر چسبانده شده باشد ، احتمالاً عینک شما عینک ریبن اصل نیست.البته برای برخی از  مدل های Ray-Ban با دسته های بسیار نازک ، مانند Aviators ، هیچ آرم موجود نیست.به دنبال شماره مدل در داخل “بازوهای” عینک باشید

راههای تشخیص عینک ریبن اصل

به قسمت داخلی دسته های عینک خود  نگاه کنید. اگر مدل  Wayfarersو یا Clubmaster دارید ، باید متن سفید را در داخل عینک ببینید. در دسته چپ عینک شماره سریال و ساخت عینک خود را مشاهده خواهید کرد. در دسته  راست عینک  ، باید آرم Ray-Ban ، “Made in Italy” و یک “CE” تلطیف شده را ببینید (که نشانگر این است که عینک دارای مجوز برای فروش در اروپا می باشد). اگر این متن نیست  ، لکه دار یا چاپ نشده است ، عینک شما احتمالا تقلبی است.در  بسته بندی اصلی Ray-Ban باید  بررسی کنید که شماره سریال موجود بر روی دسته عینک با شماره های موجود در برچسب جعبه مطابقت دارد یا خیر .لازم به ذکر است ، باز هم به دلیل اینکه “بازوهای” Aviators بسیار نازک است ، هیچ متنی در آغوش این مدل ها موجود نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *